Velikonoce na Kačině

23. 03. 2024, 09:00 - 7. 04. 2024, 17:00

V zámeckém interiéru naleznete velikonoční symboly i tradiční velikonoční výzdobu. Připomenete si zapomenuté zvyky a tradice. Připravena bude Výstava tradičních velikonočních symbolů. Zahrát si můžete také rodinnou hru hledání obřích vajíček v zámeckém parku.

Velikonoční Kačinu lze navštívit:

sobota 23. 3., neděle 24. 3.,

čtvrtek 28. 3. , pátek 29. 3., sobota 30. 3., neděle 31. 3.,

pondělí 1. 4.,

sobota 6. 4. , neděle 7. 4. 

vždy od 10 do 17 hodin

 

Program:

- velikonoční prohlídky

- výstava velikonočních symbolů v zámeckém interiéru

- hledání obřích vajíček a kvíz – hra pro celou rodinu v zámeckém parku

- kavárna

Velikonoce patří k nejvýznamnějším církevním svátkům. Váže se k nim celá řada tradic. Zejména pomlázka, koleda nebo barvení vajec, patří k těm, které si nenechají ujít i lidé nevěřící.

Velikonoce na zámku Kačina v letošním roce zpestří rodinná hra v parku a výstava tradičních velikonočních symbolů. O těch se návštěvníci dozví při prohlídce zámeckých interiérů. Bude možné vidět některé předměty ze sbírek NZM (např. řehtačky) a poslechnout si zajímavosti o velikonočních pokrmech a tradicích. Během prohlídky si návštěvníci poslechnou, jak Velikonoce na Kačině trávila rodina Chotků.

Lákadlem pro rodiny s dětmi bude rodinná hra – Hledání obřích vajíček, do které se mohou zapojit všechny věkové kategorie. Na hlavním vchodě zámku bude k vyzvednutí mapka s plánkem umístění vajec v parku. Do mapky si zaznamenají jména nebo obrázky vajec, která naleznou při procházce. Pokud najdou všechny, mohou si dojít do pokladny zámku pro sladkou odměnu. Po loňském nadšení návštěvníků z hledání vajec jsme venkovní hru rozšířili o KAČINSKOU VELIKONOČNÍ STEZKU, která bude také umístěna v parku. Obě hry jsou nenáročné, stačí k nim jen dobrá nálada a tužka na psaní.

Od 18.3.2024 probíhají na Kačině lektorské programy na téma Velikonoce. Lektorky ukáží školákům nejen tradiční velikonoční symboly, ale také jim povypráví o životě na zámku v období jara a Velikonoc. Součástí programu je i tvořivá dílnička.

Pořadatel: 
Národní zemědělské muzeum, s. p. o.
Muzeum českého venkova – zámek Kačina
Tel.: +420 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz
Web: www.nzm.cz

23244-easter-gbb4e12525-1920.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Místo konání: Zámek Kačina, Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora

Web: http://www.kacina.cz