Putovní výstava "Kořeny osobností"

1. 07. 2022 - 29. 07. 2022, 00:00

Projekt Kořeny osobností je jedinečným počinem nejen v rámci České republiky, ale i světa a byl slavnostně spuštěn v roce 2009. Projekt má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné dědictví přírody, ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať již v oblasti kulturní, sportovní či vědecké. Cílem je zvýšit zájem široké veřejnosti o přírodu a ohrožené druhy rostlin a stromů, které z naší planety nezadržitelně mizí a zanechat tak odkaz pro další generace. 

Svůj strom na Stezce osobností, která výsadbou vzniká, mají tak velká jména, jakými bezesporu jsou: Václav Havel, Madeleine Albright, Nicolas Winton, Věra Čáslavská, Miloš Forman, Eva Jiřičná, Karel Gott, prof. MUDr. Pavel Pafko, Ester Ledecká, Josef Masopust, Meda Mládková, spisovatel Ivan Klíma, Jiří Bělohlávek, Vojtěch Jasný a mnoho dalších. Svůj strom si vysadily i osobnosti dětského světa - postava Krtečka a její autor Zdeněk Miler, Spejbl s Hurvínkem a řada dalších. A zapomenout by se nemělo také na Jeho svátost 14. dalajlamu, který zde má také svůj strom.

Součástí tohoto projektu je mimo jiné i velká putovní výstava po Praze a českých městech, která byla započata v předminulém roce. Do projektu se již zapojilo mnoho českých měst a Kutná Hora se tímto k hostitelům přidává.

Pořádá Botanická zahrada hl.m. Prahy a Město Kutná Hora.
kořeny osobností seznam - Botanická zahrada Praha (botanicka.cz)

22329-dsf8878-scaled.jpg

Typ: Výstavy

Organizátor: Botanická zahrada hl.m. Prahy a Město Kutná Hora

Místo konání: Palackého nám., 284 01 Kutná Hora